Будинок престарілих Бабуся & Дедуся

Догляд за людьми похилого віку з катарактою

Катаракта часто пов'язана з віковими змінами в організмі і, згідно з висновками лікарів, запобігти її розвитку практично неможливо, так само, як і збереженню 100% зору в старших віках. Цей стан характеризується помутнінням кришталика ока. Для запобігання повної сліпоти необхідно регулярно обстежуватися в лікаря-окуліста і дотримуватися призначених процедур. Велике значення має догляд за літніми з катарактою, який надають родичі.

Ознаки, на які слід звернути увагу родичам, які піклуються про літніх людей при катаракті:

  • Погіршення зору в літньої людини, що супроводжується швидким розвитком короткозорості.
  • Скарги на розмитість обрисів предметів і потьмяніння кольорів.
  • Чутливість очей до світла, постійні сльози або, навпаки, втрата чутливості очей.

У разі виявлення хоча б однієї з цих ознак важливо негайно звернутися до окуліста. Тільки своєчасний початок лікування дає змогу уникнути розвитку повної сліпоти.

Догляд за літніми з катарактою в Дніпрі та у Львові

Лікування катаракти залежить від стадії її розвитку. Лікар може рекомендувати краплі, дієту, режим дня та інші заходи, якщо хвороба перебуває на початковій стадії. У разі, якщо медикаментозне лікування не приносить результатів, призначається операція з видалення катаракти.

Хірургічні втручання допомагають відновити втрачений зір, проте важливо дотримуватися певних обмежень у період реабілітації:

  • Уникати нахилів.
  • Не піднімати важкі предмети.
  • Обмежувати інтенсивні фізичні навантаження.

Дотримання цих правил необхідно суворо. Лікар також наказує курс ліків, які слід приймати за розкладом. Люди похилого віку іноді забудькуваті щодо приймання ліків, особливо, коли йдеться про кілька різних крапель із різними схемами приймання. Родичам, які забезпечують догляд за людьми похилого віку після операції катаракти, доводиться стежити за дотриманням режиму, що часто вимагає постійної присутності поруч зі старим. У таких випадках пансіонат для літніх із катарактою Бабуся & Дідуся стає оптимальним рішенням, надаючи догляд за пацієнтами та забезпечуючи рідним можливість продовжувати роботу і навчання.

Профілактика катаракти

Профілактика катаракти може бути ефективним засобом для уповільнення її розвитку, навіть у людей похилого віку. Для цього родичам літнього з катарактою рекомендується дотримуватися таких правил:

  1. Використання сонцезахисних окулярів. У сонячну погоду старшим людям краще використовувати сонцезахисні окуляри для захисту очей від шкідливих ультрафіолетових променів.
  2. Правильне харчування. Важливо стежити за харчуванням літньої людини, щоб її раціон був збалансованим і включав продукти, багаті антиоксидантами. Це допоможе зміцнити зір і уповільнити процес розвитку катаракти.
  3. Відмова від шкідливих звичок. Куріння і вживання алкоголю можуть негативно позначатися на здоров'ї очей. Тому важливо відмовитися від цих шкідливих звичок для збереження зорової функції.

У приватному пансіонаті для людей похилого віку "Бабуся & Дідуся" ми надаємо комплексний догляд для людей похилого віку, які страждають на катаракту або пройшли операцію з її видалення. Наші співробітники регулярно оглядають постояльців, забезпечуючи належний догляд і стежачи за дотриманням рекомендацій лікарів. Пацієнти отримують усі необхідні процедури, доглядальниці, знайомі з особливостями догляду за літніми з катарактою після операції, забезпечують спостереження за гостями. Ми прагнемо забезпечити дотримання режиму дня, дієти та лікарських приписів для досягнення найкращих результатів у реабілітації та підтримці зорового здоров'я.